INTERNET EXPLORER 6’YA VEDA

1
793

ie6 geri sayimWindows Internet Explorer 6, 2001 yılında piyasaya çıktığında internet tarihinin en popüler internet tarayıcısı olmuştu. Ancak IE7, IE8 ve IE9 versiyonları çıkınca dünya genelinde Internet Explorer 6 kullanım oranı gün geçtikçe azaldı. Bununla beraber Google, Youtube ve Facebook gibi önemli markalar IE6 tarayıcısı için güncelleme yapmayacaklarını da sosyal medyada üstüne basa basa belirtti. Buna en güzel örnek olarak IE6 tarayıcısına sahip Facebook kullanıcılarının Facebook Chat modülünü kullanamayacak olması verilebilir. 

Windows, IE6 için geri sayım web sayfası açarak Internet Explorer 6 kullanım oranının %1’e düştüğü Avusturya’yı şampiyon ilan etti. Avusturya 6,143,000 internet kullanıcısıyla IE6 kullanımının en az olduğu ülke olarak birinci sırada yer alırken, Polonya 22,452,000 internet kullanıcısıyla ikinci ve İsveç’te 8,398,000 internet kullanıcısıyla üçüncü sırada.

internet explorer 6

ie6 countdown

Polonya ie6 countdown

isvec sweden ie6 countdown

Kaynak: IE6 countdown

1 YORUM

  1. Cigdem Hanim Merhaba, ben uzun zamandir explorer`a veda etmis durumdayim 🙂 , sadece bazi websitesi iceriklerini duzenlemek icin explorer gerektigi icin arada bir kullaniyorum onda bile sanki yabanci bir yere gelmis gibi hisediyorum 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here