Sosyamobilite Evreni

Sosyal Medya Mobil Yaşam mutfağından izlenimler

2011 yılının Ekim ayında kurulan SosyaMobilite Evreni’nin amacı sosyal medya ve mobil yaşam mutfağından edinilen bilgileri ve gözlemleri takipçileriyle paylaşmak.

2011 yılının sonlarına yaklaşırken bütün sosyal paylaşım sitelerinde ki gündemin ana teması Sosyal Medya.  Sosyal medya üzerine sunumlar, paylaşımlar, sosyal medya alanında gelişen yeni meslekler, bu mesleklerin unvanları, şirketlerin ve kişilerin sosyal medya içerisinde yer almasıyla elde edebileceği avantajlar ya da dezavantajlar vb. sınırsızca paylaşımlar günden güne artmakta. Peki nedir bu Sosyal Medya? SosyaMobilite fikrine göre Sosyal Medya kullanım amacına göre değişerek kişiye ya da şirkete, kullanımı doğru şekilde olursa, kesinlikle fayda kazandıracak bir internet mutfağıdır. Öyle bir mutfaktır ki bu, aynı yemek pişirilip sunulmaya devam edilirse damakta bırakacağı tat çok da lezzetli olmayacaktır. O zaman ne yapılmalı? Tabii ki de yaratılmış olunan lezzet geliştirilmeli, baharatları orantılı şekilde ilave edilerek yeni yeni çevrelere ulaştırılmalı. İyi bir mutfak şefi yeteneğini geliştirme aşamasındayken mutfağa girmeye uzunca bir süre ara verirse el yatkınlığı da yavaş yavaş yok olmaya başlayacaktır. Bu yüzden oluşturulmuş olunan mutfaktan yani Sosyal Medyadan çok uzak kalmak ileriye değil de geriye doğru dönüş anlamına gelmektedir.

SosyaMobilite Evreni yazarları da kollarını sıvayıp mutfaktan kolay kolay çıkmayacaklarına and içerek lezzet deneyimlerini SosyaMobilite mutfağında sergilemeye başladılar.

Herkese bol SosyaMobilite‘li günler dileriz…