Neden WordPress Tabanlı Site Yaptırmak Daha Avantajlı?

İnternette gezindiğiniz birçok web sitesinin WordPress tabanını kullandığını biliyor muydunuz?

Artık web sitelerinin bir çoğu WordPress kullanıyor ve teknik otoritelere göre de WordPress içerik yönetim sistemleri ve blog platformlarının en iyi olanı! WordPress’e başka bir platformun rakip olarak görülmediği günümüzde, WordPress başarısını en çok tercih edilen açık kaynak kodlu yazılımlardan biri olmasına borçlu.

Diğer yazılımlara göre WordPress’in daha çok kullanılmasının sebebi, karmaşık yazılımlar yerine daha basit ve anlaşılır olması. Bunun yanı sıra, özellikleri de daha fazla ve teknik bilgiye çok fazla ihtiyaç duymadan sitenizi WordPress kontrol panelinden kolayca yönetebilmeniz de ayrı bir avantaj.

wordpress-site-yaptirmak

WordPress’in esnek kullanımı ile hem şirket web sitenizi hem de blogunuzu istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve sonrasında da güncelleyebilirsiniz. Kurumsal bir şirket sitesi, kişisel blog, alışveriş sitesi, magazin ya da haber sitesi, online bir topluluk sitesi ve hatta White House gibi bir hükümet sitesi bile oluşturabilirsiniz.

WordPress ile oluşturmuş bir sitenin hem SEO hem de Google İndeksleme açısından bir adım önde olacağını unutmayın!

SEO: Günümüzde birçok web sitesi Google’da yapılan arama sorgularında ilk sayfada çıkma amacı içerisindedir. Bu da önemli ölçüde web sayfasının SEO ayarlarına bağlıdır. Birçok site SEO ayarlarını yapmak için ciddi bir bütçe ayırmak durumunda kalmaktadır. Eğer WordPress kullanırsanız böyle bir külfetten de kurtulmuş olursunuz. Çünkü WordPress tabanı SEO hizmetini kendi içerisinde optimize etmektedir. Site içerisinde etiketleme özelliği ise en önemli avantajlarından biridir. Siteye gelecek ziyaretçilerinizin çoğunu Google’dan almak istiyorsanız etiketler size bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca WordPress SEO eklentileri desteğiyle de sitenizi Google arama sonuçlarında iyi konuma kolayca getirebiliyorsunuz.

wordpress-seo

Google İndeks: Hemen hemen her site ziyaretçilerinin büyük bir kısmını Google aramaları üzerinden almaktadır. Yazılarınız ne kadar kısa sürede indekslenirse o kadar çok ziyaretçi potansiyeline sahip olursunuz. Bu sayede de hedeflediğiniz müşteri kitlesine daha kolay bir şekilde ulaşırsınız. Ayrıca özgün yazılar yazarak sitenizin hem indekslenmesini hem de sürekli arama botlarının sitenizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle sitenizin pagerank değerini kolaylıkla yükseltme imkanına kavuşabilirsiniz.

wordpress-seo-avantaji

WordPress’in faydaları saymakla bitmez… Peki diğer faydaları neler?

1. WordPress, öğrenmesi ve kullanımı basit bir platformdur. Yazılımı kolaydır ve kullanırken herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymazsınız. Birçok seviyede kullanıcı için uygun bir kontrol paneli vardır.

2. Herkes kullanabilir. WordPress altyapısına uygun arayüz temaları geliştirilebilir ve yeni tema ile içerik değiştirmeden mevcut içerik ve altyapı üzerine giydirilebilir.

3. Web sitenize liste mantığında haberler, duyurular, etkinlikler veya bir blog eklemek WordPress ile çok kolaydır. Kurulumu da kolay ve güvenlidir.

4. Web sitenizin görünümü ve güncellemeleri için WordPress’in özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Web sitenizin içerik güncellemelerini kolayca yapabilirsiniz.

5. SEO amaçlı optimizasyon kapsamında, Google arama kriterleri ile uyumludur. WordPress ile tasarlanmış web sitenize Google aramaları üzerinden erişim mümkündür.

6. WordPress güvenlidir. Senede birkaç kez güncellenen altyapısı sayesinde, olası tehditlere karşı üst seviye güvenlik sağlar.

7. Web sitenizi sadece kendi bilgisayarınız değil, tarayıcı üzerinden herhangi bir bilgisayardan kullanıcı adı ve şifreniz ile erişerek güncelleyebilirsiniz. Ekibiniz, farklı kullanıcı seviyeleri ile farklı bilgisayarlardan bağlanarak sitenizi güncelleyebilir ve üzerinde çalışabilir.

8. WordPress’de bütün kontrol sizdedir. Sizden habersiz güncelleme yapılamaz, reklam verilemez ya da tamamıyla ortadan kaldırılamaz.

9. Eklentiler (plugin) kolayca sitenize eklenebilir. Video oynatıcı, harita, takvim, fotoğraf galerisi ya da benzeri yüzlerce özellik ekleyebilir ve kolayca kullanabilirsiniz.

10. Worpress, mobil uyumlu arayüzler ile uyumludur ve farklı mobil cihazlara göre şekil alan bir web sitesi tasarlanabilir.

WordPress içerik yönetim sistemi, yukarıda belirttiğimiz özellikler gibi bir çok özellik ve avantaja sahiptir. Pratik kurulumu sayesinde, web sitesi tasarım sürecine hız katar ve sürekli güncellenen yapısı sayesinde siteniz uzun süre güncel kalır.

 

Şirketiniz için bir WordPress web sitesi sahibi olmak ister misiniz?

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bazı WordPress Referanslarımız

caycom

Lotus-Peyzaj-Planlama

medyabug

markakuzusu-site

reaksiyon

sosyamobilite