Zuckerberg Facebook’u Tamamen Yok Etse Ne Olur?

9
937

Facebook hayatlarımıza dahil olduktan hatta ve hatta hayatlarımızın kontrolünü tamamen ele geçirmeyi başardıktan sonra  Zuckerberg tarafından Facebook’un tamamen yok edildiğini hiç hayal ettiniz mi? 🙂

The Social Network 2 filmi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in bir sabah uyanıp sosyal medyayı hemen hemen etkisi altına alan Facebook platformunu tamamen silmeye karar vermesiyle başlıyor. Hayatlarımızından Facebook’un tamamen çıkmasını konu alarak aktif Facebook kullanıcılarının hayatlarında nasıl değişimler olduğuna ve insanların psikolojilerinde ki değişimlere de değinen The Social Network 2 filmi tanıtım videosuyla şimdiden çok konuşulmaya başladı.

the social network 2

4 Şubat 2004 tarihinde Harward Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, 2006’da üyelik için Harward Üniversitesi öğrenci mailleri haricinde bazı sınırlandırmalarla birlikte diğer tüm mail adresleriyle de üyelik kabul etmeye başladı. Daha sonra dünya çapında yayılmaya başlayarak 2010 tarihinde Alexa istatistiklerine göre Facebook ziyaret edilen 2. popüler site olmayı başardı. Günümüzde 350 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Facebook için “Eğer Facebook bir ülke olmuş olsaydı Çin ve Hindistan’ın ardından dünyada nüfus açısından en büyük 3. ülke olurdu.” deniliyor.

the social network 2

Şimdi gözlerinizi kapatıp bir düşünün bakalım… Sabah uyandığınız zaman Facebook’a ulaşamıyor olsanız ve bütün haberlerde Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in Facebook platformunu tamamen yok ettiği manşeti yer alıyor olsa ne yapardınız, nasıl bir psikoloji içerisine girerdiniz? 🙂

9 YORUMLAR

  1. Ne olur? …hiç bir şey olmaz. Bir haber furyası oluşur ve analizler yapılır. Medya bir süre yüksek yatırımlar yapmadan haber kaynağına kavuşmuş olur. Ve…arkasından herhangi bir “book” yeniden doğar ve insanlar yeniden bir araya gelmeye çalışırlar. Nedenmi böyle düşünüyorum? Biz insanlar öyle eskilerde olduğu gibi alıştıklarımıza yapışmıyoruz. Her konum bir moda ürünü gibi değişime uğruyor. Bunun en bariz misaline gerçek hayatımızda her gün rastlayabiliyoruz. Binlerce örnekten sadece bir tanesini düşünürsek… Biraz paradox olacak ama; eskilerde evlilikler bir yastıkta başlar bir yastıkta biterdi. Şimdilerde kısa vadeli oluyor ve hakimin karşısında bitiyor.

    Saygılarımla

  2. Olan markalara ve facebook uzerineden prim yapmaya calisanlara olur , Zukerbeg`de milyar dolarlarin keyfini surer :). Facebook efsanelesme adina filiminin 2. sini cekmistir ve bu filim tam da rakip Google+`in unu arktarken iyi bir atak olacaktir. Amac yine abarti Amerikan flimlerinde oldugu gibi sanki Facebook`u bir “nefes” gibi gosterip insanlarin beyninde daha fazla yer etmektir.

  3. Benzer sevisler peydah olmaya başlar ve kullanıcılar tekrar nenelerini bile o servislerde aramaya başlar. Bir telefon açmak akıllarına gelmez bile.
    Beğenip paylaşmaya alışan insan yeni servisleren ne bekleyebilir ki?
    Bu gidişle insanlar wall-e’deki insanlar gibi olacak :’)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here